İzmir Matbaa firmasının özellikleri nelerdir?

by admin .

Gelişen teknolojinin kimi zaman bir getirisi kimi zaman ise bir ötürü olmakta olan internet, her alanda ve her boyutta gelişmekte olan sektörleri destekler niteliktedir. İnternet sektörü üzerinde yer almak gerek müşteri beklentisini tam olarak anlayabilmek gerek ürün tanıtımınızı ve de vermiş olduğunuz hizmeti tam olarak anlatabilmek gerekse de farklı beklenti ile zevklere sahip olmakta olan müşterilerinizin en kolay şekilde zevk ve beklentileri dâhilinde sizlere ulaşmasına imkân tanır.

izmir matbaa firması

Matbaacılık, kökeni tam olarak Uzakdoğu ve Uzakdoğululara dayanan, yaklaşık olarak milattan önce 500lü yıllarda eski Çin Uygarlığı tarafından hayata geçirilmiş olan bir sanat dalıdır. Eski Çin Uygarlığında mermer ya da farklı yapı malzemeleri kullanılarak oluşturulmuş olan tablet ile kalıplar, ıslak kâğıtların da preslenmesi ile basım işlemi gerçekleştirilmekteydi. Eski ve bir hayli geniş tarihe sahip olan Mısır Uygarlığı ise mermer tabletlere göre daha hafif olan ahşap kalıpları kullanarak, kumaşların üzerine çeşitli baskılar yapmaktaydı. Avrupalıların doğu ülkeler ile İpek Yolu ve de deniz aracılığı ile yapmış oldukları ticaret sonucunda basım tekniklerini öğrenmesi ile birlikte ilk olarak Johannes Gutenberg resmi olarak matbaacılık işlemlerine fırsat sağlamıştır.

Matbaacılık geniş bir alana yayılması kadar birçok farklı teknik ile de hayat bulmaktadır. Matbaa İzmir olarak bizler de bu matbaacılık tekniklerinin mümkün mertebe tamamını kullanmaktayız. Öyle ki matbaacılık tekniklerinde yer almakta olan ve geleneksel matbaacılık tekniği olarak zihinlere kazınmış durumda olan metal olarak üretilmiş olan harflerin birer birer manüel olarak yan yana getirilmesi ile kalıp hazırlanarak üretime hazır hale getirilen tipografi baskı tekniğinden, kumaş özellikle de ipek türündeki kumaşlara basım yaparken işleri bir hayli kolaylaştıran serigraf basım tekniğine kadar farklı opsiyonlar sunmaktayız. Bu tekniklerin yanı sıra da üniversitede bu eğitimi almış olan uzmanlar tarafından hazırlanmış ve de geliştirilmiş olan bilgisayar kullanımının ana bileşen olduğu dijital baskı tekniği, tipo ve de flekso da müşterilerimize sunmuş olduğumuz basım teknikleri arasında yerini almaktadır.

İzmir Matbaacılık olarak bizler, minimum 20 ya da 30 yıllık tecrübeye sahip ustalarımız ile üniversitelerimizin ilgili bölümlerinden mezun ve işi okulunda öğrenmiş olan uzman arkadaşlarımızın harmanlanması ve etkileşim haline girmesi ile ekibimizi oluşturmuş durumdayız. Kaliteli ekibimiz davetiye, broşür, kartvizit, dergi ya da kitap basımlarınızın her birini talep ettiğiniz doğrultuda, büyük bir özen göstererek hazırlamaktadır.