Göğüs Estetiği Nedir?

by admin .

Göğüsler dişiliğin sembolü olup, göğüs dokusu içindeki kanallar süt kanalları olarak bilinmektedir. Erkeklerde bu oluşumlar mevcut değildir. Göğüs dokusu bu kanallardan süt akışının sağlanmasını sağlar ve emzirme konusunda son derece önemlidir. Yani göğüsler, sadece estetik açıdan değil aynı zamanda bilimsel açıdan da dişiliğin sembolü halindedir. Ancak toplumdaki güzellik ve çekicilik algısının da tıpkı bir moda anlayışı haline gelmiş olmasıyla birlikte, göğüslere de belli bir oran biçilmiştir. Göğüs estetiği operasyonları bu oranı göğüs büyütme veya göğüs küçültme yakalamaya çalışmak için gerçekleştirilen operasyonlar olmaktadır.

Doğal Göğüs Büyüme Nasıl Gerçekleşir?

Göğüslerin büyümeye ve gelişmeye başlaması bayanlarda ergenlik döneminin başlarında gerçekleştirmektedir. Bu dönemde, hormon seviyeleri, göğüslerin ne kadar büyüyeceği üzerinde doğrudan etkilidir. Bunun yanında genetik faktörler de göğüs büyüklüğünü etkiler. Göğüs estetiği operasyonlarında, doğal yollar ile elde edemeyeceğiniz büyüme, birkaç saat içerisinde sağlanır.

Göğüs Estetiğinde Göğüsler Ne Kadar Büyütülebilir?

Göğüs estetiğinde göğüs büyüklüğü, kişinin kendi vücut yapısına ve istediğine göre belirlenir. Kişinin omuz genişliği, boyu, kilosu ve vücut oranları göğüsün ne kadar büyütülmesi gerektiği konusu üzerinde belirleyici olur. Ancak göğüs estetiği cerrahları kişinin kendi isteğine göre de büyütme sağlayabilmektedir.

Silikon Maddesi Göğüs İçine Nasıl Yerleştirilir?

Göğüs estetiği operasyonlarında silikon kullanılmaktadır. Silikon doğal olarak doğada bulunan ve her gün temas ettiğimiz bir maddedir. Ancak yapay yollar ile sentezlenmesi ile birlikte, vücutta dolgu maddesi olarak kullanımı mümkündür. Yağ enjeksiyonundan en önemli farkı kalıcı olmasıdır. Dolayısıyla göğüs estetiği operasyonunda tercih edilen bir madde olmaktadır. Silikonun göğüs içine yerleştirilmesi birkaç farklı yöntem ile sağlanır. Meme ucundan, meme altı çizgisinden ya da koltuk altı kısmından kesi açılarak yerleştirilebilmektedir.

 

Göğüs Estetiği Sadece Göğüs Büyütmek İçin mi Tercih Edilir?

Göğüs estetiği operasyonu sadece göğüs büyütmek adına tercih edilmez. Bu operasyonda, göğüs dikleştirme ya da göğüs küçültme gibi müdahaleler de gerçekleştirilebilmektedir. Göğüs dikleştirme, sarkan meme dokusunun kaldırılması işlemidir ve kesi yapmayı gerektirir. Göğüs küçültme operasyonları da aynı şekilde kesi gerektiren operasyonlardır. Ancak her biri kişinin mutluluğunu sağlıyor ise yaptırılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ayrıca izmir göğüs estetiği fiyatları tercih ettiğiniz doktora ve hastaneye göre değişmekle birlikte, kullanılan silikon maddesine ve uygulanan tekniğe göre de değişiklik göstermektedir.

Silikon Kanser Yapıcı Etkiye Sahip midir?

Silikon maddesinin, kanser yapıcı etkisinin olup olmadığı uzun süre boyunca tartışılmış ancak yapılan araştırmalara göre böyle bir bulguya rastlanmamıştır. Akıllı silikon olarak adlandırılan ve vücut dokusu ile tamamen uyumlu olan silikon maddesi, Amerikan Sağlık bakanlığı onaylıdır. Elbette bu noktada hekimin kullanacağı silikon maddesinin aynı onaya sahip olup olamadığı önemlidir. Akıllı silikon, göğüs içinde iken patlasa ya da yırtılsa bile göğüs dokusu içine karışmaz.